2020 Červen

Helena efektivně využila koronaprázdniny a získala od Scrum.org profesionální certifikaci a titul Professional Scrum Master I.

Gratulujeme. 

PSM I

2020 Jaro

V roce 2020 na námi dodaný "orchestrátor" mobilních internetových plateb zmigrovaly všechny platební služby našeho klíčového odběratele z předchozího systému, jež náš systém nahradil.

Současně jsme nasadili novou sadu funkcí a API označovanou jako Verze 2.

2019

V roce 2019 nasazujeme naše řešení pro mobilní platby (PORCH) v prostředí našeho klíčového odběratele do ostrého provozu, a to postupně hned ve třech vlnách.

V druhé polovině roku nám přichází na výpomoc s řízením týmů a komunikací na pár měsíců Janka.

2018

V roce 2018 vyhráváme výběrové řízení na dodávku řešení pro mobilní platby v prostředí našeho klíčového odběratele. Ještě na podzim stejného roku v naprosto šibeničním termínu nasazujeme první fázi k testům.

Seznam námi vyvinutých a nasazených řešení se tak opět rozrůstá, tentokrát o nejvýznamnější produkt v naší historii.

2016

V roce 2016 nasazujeme u zákazníka kompletní a komplexní řešení pro multimediální a mobilní obsah, jeho prezentaci, nabídku, prodej a správu (OAHU). Hlavní část je výsledkem práce naší sesterské společnosti Pematon, s.r.o., integrace do hloubi IT zajišťují ostatní naše systémy.

2015

V roce 2015 se k nám na téměř pět let v roli projektového manažera, technického koordinátora a metodika přidává Ľubo.

Ve stejnou dobu se k nám přidává taky Helena. Helča pak v roli analytika, architekta, dokumentačního a produktového specialisty působí dodnes.

Ve stejném roce také nasazujme u zákazníka systém pro pokročilý messaging (EMDI). 

2014

Od roku 2014 nabízíme zákazníkům řešení pro tvorbu a správu jednoduchých webových stránek uzpůsobených pro jakékoli přistupující zařízení, zejména samozřejmě mobilní telefony a tablety jakéhokoli stáří a druhu. Site Builder je výsledkem práce naší sesterské společnosti Pematon, s.r.o., využíváme ho ale všude, třeba právě zde.

 2013

Obrovské zkušenosti s tvorbou mobilního obsahu, vývojem mobilních a webových služeb, mobilních aplikací, databází, zkušenosti s náročnou integrací v prostředí velkých společností a zejména také zkušenosti z oboru finančních služeb přináší v prostředí mobilního operátora ovoce. K sedmi systémům zaměřených zejména na reporting, provisioning, testing, monitoring a integrace všeho druhu přibývá v roce 2013 systém osmý, tentokrát zaměřený na integraci a podporu pokročilých mobilních platebních mechanismů (SICHR).

Od tohoto roku pak čtyři z námi dodaných systémů provozujeme v HA režimu s podporou 24x7 nebo Fix NBD.

2011

Od roku 2011 doplňujeme všechny naše systémy u jednoho zákazníka jediným zastřešujícím systémem (TUSC). Řídí správu, evidenci uživatelů a přístupy uživatelů, spravuje tikety a požadavky, eviduje konzultanty a základní metadata systémů a hardwaru. S využitím systémů pro monitoring sleduje, jestli je všechno v pořádku.

2011

Od roku 2011 nám celé čtyři roky s uživatelskými testy, sbíráním dat o mobilních terminálech a správou jejich poolu pomáhá Robert.

Ve stejném roce se k nám přidává také sesterská společnost Pematon, s.r.o., mladý a nadšený vývojář mobilních stránek, aplikací a her. Byť jsme na sobě zcela nezávislí, některé produkty vyvíjíme a služby dodáváme společně jako jeden tým.

V roce 2011 se také počet instalovaných a u zákazníka provozovaných systémů zvyšuje na sedm. Přibývá řešení pro pokročilé obohacování http hlaviček (RIIL) a také systém pro mnohoúrovňové monitorování mobilních stránek, služeb a obslužných komponent (SARM).

2010

V roce 2010 se počet instalovaných a u zákazníka provozovaných systémů zvyšuje na pět. Přibývá systém pro mobile internet reporting a targeting (MIRR) a malé řešení pro integraci a distribuci EPG (EPGR).

2009

V roce 2009 se k nám přidává a téměř dva roky nám s analýzami pro mobilní obsah a platební služby pomáhá Martin. Od stejného roku s námi pět let testuje, updatuje a ladí fixní terminály Petr.

V tomtéž roce již máme nasazeny u našeho zákazníka tři systémy. Jako třetí přibylo speciální řešení pro testing (STAP).

2008

V roce 2008 Jura s Tomem a následně i s Richardem a samozřejmě s podporou Jany nasazují první dvě vlastní customizovaná řešení v prostředí významné telekomunikační společnosti. První systém má na starost provisioning a reporting dat o mobilních terminálech (MDDR), druhý systém řeší provisioning CRM dat v prostředí služeb s pokročilou přidanou hodnotou (DUPER).

2007

Až do roku 2007 tým DolphinGames zkouší najít místo na trhu. Na mobilní online hry pro velké počty hráčů ještě nestačí technologie, SMS hry příliš limitují možné herní žánry a první Java hry nejsou sexy, natož technologicky nebo obchodně zajímavé. Do příchodu Androidu v tuto dobu chybí více než rok.

Mobilní operátoři navíc ukončují platný obchodní model a na naše návrhy mikroplateb a in-game-transakcí reagují velmi zdrženlivě až nechápavě. I na to je zkrátka ještě příliš brzy. Týmu DolphinGames tak dochází síly a pomalu opouští trh mobilní zábavy. 

B2B.CZ proto postupně navazuje na dosavadní spolupráci s významnou telekomunikační společností dodávkou konzultačních a integračních služeb.

2003

V roce 2003 Illusion Softworks prochází strategickou reorganizací s cílem soustředit se na jádro své činnosti - vývoj výhradně počítačových a konzolových her. Spolu s dalšími pobočkami tak zavírá i divizi Illusion Wireless.

Jura prostřednictvím své společnosti B2B.CZ, s.r.o., odkupuje od Illusion Softworks, a.s., všechny produkty týmu Illusion Wireless a navazuje na dodávku mobilní zábavy a služeb vlastními silami pod značkou DolphinGames. Partnery projektu a současně staronovými členy týmu jsou nadále Richard, Jarmil a Honza.

2001

Když podnikatelský plán s business-to-business portálem nevyšel, Jura opět podléhá mobilním technologiím a v roli zaměstnance společnosti Illusion Softworks, a.s., zakládá divizi tohoto herního vývojáře určenou pro mobilní zábavu a mobilní hry pojmenovanou Illusion Wireless.

Do nově budovaného týmu postupně naláká Richarda a Janu. Jako vítězové výběrového řešení tým doplňují Jarmil a Honza.

2000

Jura na Silvestra 1999 registruje doménu b2b.cz a následně v průběhu roku 2000 zakládá společnost B2B.CZ, s.r.o. Zápis do obchodního rejstříku proběhl 30. října 2000.

Ještě v roce 2000 Jura s Tomášem a Evou spouští business-to-business portál. Pro naprostou většinu českých firem je však na takové myšlenky a takové technologie ještě příliš brzy.

1999

Jura, Jana, Tomáš a Richard se postupně potkávají pod křídly akciové společnosti Online Investor, kde se jako součást celého týmu podílí na řešení pro obchodování s akciemi na amerických a evropských burzách nejen prostřednictvím webového prohlížeče počítače, ale především přímo z WAP prohlížeče mobilního telefonu.

Copyright © 2021 B2B.CZ, s.r.o.